اسلام از منظر الله
به سایت ما خوش آمدید
سوال و جواب
صفحه اصلی

 

 

در این قسمت از سایت سعی کردیم که یک سری مطالب و کج فهمی ها را در قالب سوال و جواب برایتان بیان کنیم. سوالات در مجالس مختلف پرسیده شده اند و ما جوابها را جدا کرده و به صورت سوال و جواب در آوردیم ان شاء الله مورد توجه شما قرار بگیرد.

سوال: با تشکر از توضیحات بسیار دقیقی که در مورد اصل اسلام دادید، میخواستم بدانم که چه کاری باید انجام بدهم تا بتوانم از راهی درست، مطالب و مباحث اسلامی را از اول به طور صحیح با ذهنی مثبت و باز یاد بگیرم. آیا شما روشی را توصیه میکنید؟
م.پ. تهران

جواب: از پیغام شما متشکریم. توصیه ما به شما این است که موارد زیر را به ترتیب دنبال کنید. ما مطمئن هستیم اگر این روش را با پشت کار ادامه دهید، حتما مورد عنایت الله قرار خواهید گرفت، این عنایت به صورت مراتب عقلی بالاتر به شما هدیه خواهد شد (*) تا بتوانید مطالب دین مبین اسلام را عمیقتر و بهتر درک کنید.

۱- به دستورالعمل ذکر در این صفحه با دقت گوش کنید و چنانچه بعد از چندین بار گوش کردن، هنوز هم مطلبی برایتان مبهم بود سوال خود را با ما مطرح کنید.

۲- کتابهای "اصول کافی" که یکی از چهار کتاب اصول اعتقادی ما شیعیان و کتاب "نهج الفصاحه" که شامل سخنان قصار پیامبر(ص) و کتاب "غررالحکم" که شامل سخنان حکیمانه امیرالمومنین علی(ع) است را در قسمت "کتابخانه" در اختیار شما قرار دارد، با دقت بخوانید.

۳- بعد از یکبار خواندن کتابهای ذکر شده و در حالی که ان شاء الله ذکر را بدرستی یاد گرفته و خالصانه و عمیق به آن عمل میکنید، به خواندن مجدد این کتابها بپردازید، خواهید دید که این بار از همان کتابها مطالب جدیدی را متوجه میشوید، این به دلیل مراتب عقلی بالاتری است که خداوند بواسطه سعی و تلاش شما، به شما هدیه داده است تا مفاهیم بیشتری را درک کنید.

۴- به جلسات شرح کامل اسلام محمدی (۱۳۸۸) در قسمت "جلسات مذهبی" گوش کنید تا با دلایل و تعاریف بسیاری از اعمال اسلامی به طور کامل و صحیح آشنا شوید.

*توضیح: اشاره به کلمه "اولوالالباب" به معنی "خردمند – دارای عقل و ادراک، سوره آل عمران آیه ۱۹۰" و کلمه "متوسمین" به معنی "هوشمند - سوره حجر آیه ۷۵" در قرآن است. کلمه اولوالالباب ۱۶ بار در قران تکرار شده که نشان دهنده اهمیت بسیار زیاد آن است و ما بدلیل اختصار فقط به یک مورد آن اشاره کردیم.

در پناه الله باشيد


سوال ۱: چرا باید خانمها حجاب را رعایت کنند؟ آیا آقایان آزادند هر طوری که دلشان بخواهد لباس بپوشند؟ علت حجاب در اسلام چیست؟ آیا حجاب فقط خرافات و دلایل ۱۴۰۰ ساله دارد که در دنیای امروز استفاده ای ندارد و یا بلعکس با اختراع دستگاههای اورا ویژن انرژی و حفظ آن کاملأ جنبه علمی دارد؟ رابطه بین حجاب و انرژی چیست؟
تاریخچه حجاب - حجاب از دیدگاه انرژی

سوال ۲: چرا انسان نیاز به دین دارد؟ چرا هر کس نمیتواند آزادانه بر اساس نظرات شخصی خودش در جامعه زندگی کند؟ چرا اسلام مثل ادیان دیگر نیست و خداوند آن را کاملترین و آخرین دین برای جن و انس نام برده است؟
به توضیحات در این باره توجه بفرمایید

سوال ۳: لطفا در باره خلقت انسان، حضرت آدم(ع) و حوا(ع) و اینکه چرا آنها به حرف شیطان گوش کردند و از بهشت اخراج شدند، در حالی که امکان مستقیم صحبت با خداوند را داشتند، را توضیح بدهید. چرا صحت گفتار ابلیس(حارث) را از خداوند نپرسیدند؟ ابلیس چگونه موفق شد که این دو را گمراه کند؟
انسان و خلقت - آدم(ع) و حوا(ع)

سوال ۴: چرا خداوند انسان را آفرید و هدف از آفرینش انسان چیست؟ آیا خداوند برای انسان امکانات خاصی نسبت به دیگر مخلوقات در نظر گرفته است؟ آیا ما واقعا اشرف مخلوقات هستیم؟ اگر نه، پس چرا خداوند انسان را اشرف مخلوقات نام گذاری کرده است؟
به توضیحات در این باره توجه بفرمایید

سوال ۵: ذبح شرعی یعنی چی؟ آیا فرق بین ذبح شرعی وغیر شرعی فقط این است که طرز کشتن متفاوت است یا داستان دیگری دارد؟ آیا خوردن گوشت قرمز حتی بطور متعادل برای مسلمان ذاکر میتواند مشکلی ایجاد کند یا نه؟ آیا این سنت قدیمی که قبل از ذبح حیوان باید با آن مهربان بود و از آن تشکر کرد برای تغذیه ما خرافات است یا دلیل علمی دارد؟
به توضیحات در این باره توجه بفرمایید

سوال ۶: لطفا نوع و نحوه لباس پوشیدن مناسب برای مسلمان ذاکر را توضیح بدهید؟ آیا پسندیده است که لباس مسلمان ژولیده و کثیف باشد؟ آیا در اسلام اصل محمدی فشن، مود و ست کردن لباس با کفش و غیرو اصلا معنی دارد؟
به توضیحات در این باره توجه بفرمایید

سوال ۷: آیا نوع عزاداری که امروزه برای امام حسین (ع) انجام میشود با هدف اصلی عزاداری یکی است یا بعد از گذر زمان کاملا مطلب از دست رفته و مسلمانان امروزه حتی نمیدانند پیغام اصلی و دلیلی که امام حسین (ع) جانشان را فدا کردند چه بوده؟ آیا عزاداری امروزه بیشتر به کارناوال شباهت ندارد؟ کارناوالها در بیشتر کشورها با شادی و رقص است، اما کارناوال ما با گریه است و اصلا ربطی به امام حسین(ع) و رسالتش ندارد.
به توضیحات در این باره توجه بفرمایید

سوال ۸: لطفا تعریف استخاره یا تفأل را بیان کنید؟ آیا استخاره و تفأل در اسلام محمدی شیعه اعتباری دارد یا خیر؟ آیا اصلا داشتن قرآن که در بالای سوره هایش بد یا خوب یا متوسط نوشته است درست است؟ لطفا ریشه این اشتباه را توضیح بدهید.
به توضیحات در این باره توجه بفرمایید

سوال ۹: آیا تعدد همسر در اسلام اصل محمدی شیعه وجود دارد؟ در بین مردم این اعتقاد به طور غلط جا افتاده که دین اسلام تعدد همسر را اجازه داده است و افرادی هم به نام اسلام از این مطلب سوء استفاده میکنند. حتی پیامبر(ص) را از روی هوس رانی متهم به داشتن زنهای بسیار می کنند. لطفا این مطلب را توضیح بفرمایید.
به توضیحات در این باره توجه بفرمایید

سوال ۱۰: چرا موسیقی در دین اسلام همانند تمام مکاتب دیگری که با درون انسان برای رسیدن به تعالی کار میکنند کاملا ممنوع شده است؟ آیا می دانید که بهترین موسیقی، سکوت است؟ آیا می دانید که موسیقی در ذهن شما به صورت ذکر خفی در می آید و جایی برای ذکر الله نمی گذارد؟
به توضیحات در این باره توجه بفرمایید

سوال ۱۱: آیا این اصطلاح که مردم می گویند که خداوند از روحش در ما دمیده (نفخت فيه من روحی) معنی دارد؟ آیا واقعا خداوند روح دارد که از آن به ما داده باشد و یا دمیده باشد؟ آیا می دانید که الروح مخلوق خداوند است؟ آیا می دانید که هر مخلوقی به سهم خود از روح اصلی (الروح) شعبه ای دارد؟ آیا میدانید روح به عربی به معنی حرکت است و علت زندگی و حرکت مخلوقات وجود مخلوق خداوند در ما است؟
به توضیحات در این باره توجه بفرمایید

سوال ۱۲: چرا نقاشی یا مجسمه سازی از صورت انسان ممنوع است؟ آیا نقاشی از اشیاء، یا حیوانات مشکلی دارد؟ آیا می دانید صورت انسان مقدس است و به این دلیل نباید نقاشی یا مجسمه از آن خلق بشود؟
به توضیحات در این باره توجه بفرمایید

سوال ۱۳: آیا استفاده از عطر و خوشبو بودن برای آقایان پسندیده است؟ در باره خانمها چطور؟ آیا می دانید که پیامبر(ص) قسمت عمده ای از درآمدشان را برای تهیه عطر و مواد خوشبو کننده مصرف می کردند؟ آیا می دانید که مومن همیشه باید بوی خوب و پسندیده داشته باشد، البته نه برای جلب توجه نا محرم؟
به توضیحات در این باره توجه بفرمایید

سوال ۱۴: چرا رقصیدن در اسلام مورد پسند نیست و برای متقی حرام میباشد؟ آیا می دانید اولین مخلوقی که رقصید ابلیس بود بعد از بیرون رانده شدن آدم(ع) و حوا(ع) از بهشت؟ آیا می دانید چه اتفاقی می افتد وقتی انسانی می رقصد؟
به توضیحات در این باره توجه بفرمایید

سوال ۱۵: چرا سخن بی مورد و جوک گفتن برای مومن ممنوع است؟ آیا می دانید لحظه ای که به کسی بگویید، آن جک را شنیدی، شما جزو لشکریان انسانی شیطان خواهید بود؟ آیا می دانید که کلیه جکها توسط شیاطین ساخته شده و به انسان القا شده است؟
به توضیحات در این باره توجه بفرمایید


مسئولیت کلیه مطالب ذکر شده در این سایت با این موسسه می باشد
Copyright (c) by اسلام از منظر الله April ۷, ۲۰۱۰